VLASY S LUPY

V dnešním článků se budeme věnovat vlasům a péči o ně. Konkrétně si povíme o pokožce s lupy a poradím Vám, jak proti nim bojovat.


Nejprve si ale řekneme, co lupy vlastně jsou. Jedná se o nadměrné množství odumřelých částí kůže, které se odlupují od pokožky hlavy a částečně zůstává ve vlasech a ramenou. Existují dva typy, a to lupy suché a mastné. Suché méně svědí, více se odlupují od pokožky hlavy a zůstávají na oblečení. Naopak mastné lupy se od pokožky hlavy odlupují méně a více svědí.

PŘÍČINA TVORBY LUPŮ

Příčin tvory lupů může být hned několik. Mezi časté příčiny patří špatná volba vlasové kosmetiky, která pokožku hlavy vysušuje, popřípadě špatné opláchnutí vlasových přípravků. Jak se říká, vše začíná uvnitř a platí to také zde. Lupy mohou být způsobeny také špatným jídelníčkem a chybějícími vitamíny. V neposlední řadě se lupy často objevují spolu se stresem a psychickým vypětím. Lupy jsou často spojené tako s kožními onemocněními jako je ekzém či lupénka.


Z NAŠICH PRODUKTŮ DOPORUČUJEME 

V naší nabídce máme hned několik produktů, které Vám v boji s lupy pomohou. Patří mezi ně Šampón s rozmarýnem a kopřivou. Šampón obsahuje aloe vera, které zklidňuje pokožku a pomáhá zmírnit svědění. Účinnou složkou v tomto produktu jsou výtažky z kopřivy a rozmarýnu, které účinně pomáhají v boji proti lupům.

sampon proti lupum Kosmetika HB


Další produkt, který můžeme doporučit je bahenní šampón. Ten obsahuje nejen minerály z Mrtvého moře, ale také bahno, které má blahodárné účinky na kožní onemocnění. Odstraňuje nečistotu a mastnotu z pokožky hlavy a pomáhá při vypadávání vlasů. Obsahuje také rozmarýn, který zabraňuje výskytu lupů.

Kosmetika z Mrtveho more HB bahenni sampon na lupenku


K bahennímu šampónu doporučujeme používat také masku na vlasy, aby Vaše konečky nebyly vysušené. Vyzkoušet můžete například bahenní masku na vlasy, která je skvělou volbou na citlivou pokožku.


Pokud Vás zrovna netrápí lupy, ale například nepříjemné vypadávání vlasů, můžete navštívit náš článek zaměřený na tuto problematiku zde