POZOR od 15.5.2018 nás najdete na nové adrese: Hradčanská Office Centre, Milady Horákové 116/109, budova A (hned u východu z metra A Hradčanská), 7.patro.

Nepřítel jménem lupénka

Lupénka (psoriáza) je chronické kožní onemocnění, které postihuje 2% až 3% evropské populace. Řadí se mezi autoimunitní onemocnění – to je onemocnění, kdy se imunitní systém obrátí proti vlastnímu organismu. V dnešní době je tento druh kožního onemocnění označován, jako civilizační choroba.

Co to lupénka je?

Jedná se o neinfekční kožní onemocnění, kdy se na kůži tvoří zánětlivá ložiska a kůže se obnovuje 7krát rychleji než u zdravého člověka. Lupénka se může projevit nejen na kůži, ale i na nehtech a kloubech. Toto onemocnění není nakažlivé, ani životu ohrožující. Nicméně lidé s lupénkou mají větší riziko vzniku a rozvoje cukrovky, artritidy, srdečních chorob a deprese. Lupénku člověk nemusí mít od narození. Může se projevit v jakémkoliv věku, nejčastěji jsou první projevy ve věku 15 až 35 let.

CLANEK KARIN 12

Jak lupénku léčit?

Na trhu existuje mnoho krémů, mastí, léků,... Nalezení vhodné léčby je mnohdy běh na dlouhou trať. Každé tělo je jedinečné a na léčbu reaguje jinak. Proto to, co zabralo kamarádce Lucce, nemusí zabrat Petře z práce. Lidem s lupénkou se doporučuje dodržovat zdravý životní styl. Mnohdy jsou spouštěčem i určité druhy potravin a tekutin. Velice důležitou součástí samotné léčby je domácí péče. Tato péče ulevuje tělu od svědění a snižuje nánosy šupin. Při léčbě pomáhá i správná vlhkost a dostatečný příjem tekutin. Každý pacient, který má toto onemocnění musí dodržovat šetrnou hygienu, pravidelně kůži promašťovat, vyhýbat se kouření a alkoholu. U každé nemoci je také důležitá psychika. To, co se nám odehrává v hlavě, je vždy zdrojem všeho :). Proto je dobré mít svého psychoterapeuta, který s Vámi může najít spouštěč lupénky.

DSC08331_1

Mrtvé moře a lupénka?

Jednou z možností léčby je Mrtvé moře. Celoročně se sem jezdí léčit pacienti s lupénkou, ekzémy, alergií,.... Už při pobytu dochází k výraznému zlepšení pokožky a úlevy od svědění. I proto je na trhu mnoho výrobků, které jsou vyrobeny právě z výtažků z Mrtvého moře.

20180303_104523

Nakonec přidáváme zážitek z praxe, kde jsme obdrželi potěšující zprávu o zlepšení lupénky u naší zákaznice.

30124287_2193310157362386_4404206818709576697_nVýstřižek