SLOŽENÍ KOSMETIKY

Složením kosmetiky se zabýváme od té doby, co jsme se stali výhradním dovozcem Kosmetiky HB do České republiky. Na trhu je obrovská spousta různé kosmetiky a je těžké se vyznat v tom, jaká kosmetika je pro mě vhodná a co všechno obsahuje.

Zjistili jsme, že mnoho našich zákaznic vůbec neví, jak se ve složení kosmetiky vyznat a pokud chtějí přírodní kosmetiku, neví, co mají na výrobku hledat. Zde Vám uvedeme základní informace o složení výrobků.

Naše výrobky obsahují také 100% přírodní řadu. Na našich stránkách ji najdete na horní liště v kategorii 100% přírodní. Mezi těmito výrobky naleznete rakytníkové mýdlo, avokádové mýdlo, sůl z mrtvého moře, krém na lupénku, máslo na popraskané paty s měsíčkem, aromatické máslo na bolest nebo léčivé bylinkové mýdlo

Naše výrobky neobsahují parabeny ani ropu. Všechny obsahují minerály z Mrtvého moře, sůl, bahno nebo vodu z Mrtvého moře. A poté také velké množství aromatických olejů. Obsahují také výtažky z bylin a vitamíny.

Jelikož si myslíme, že by měl zákazník vědět, co si přesně kupuje, přepsali jsme složení všech výrobků na náš eshop. Složení je uvedeno vždy pod popiskem výrobku.

Kosmetika z Mrtveho more HB slozeni vyrobku

Pokud si nebudete nějakou složkou jisti, můžete si ji vyhledat v encyklopedii na stránkách BiOOO.cz

Kosmetika z Mrtveho more HB biooo

 

 

KDE NA VÝROBKU NAJDU JEHO SLOŽENÍ?

Složení se nachází většinou na zadní straně výrobků a začíná slovem Ingredients – anglicky „složení“ (přísady).

Složení je napsáno podle tzv. INCI, což je mezinárodní nomenklatura kosmetických přísad. Je to systém názvů složek, které jsou vytvořeny na základě vědeckého názvosloví a latinských a anglických slov. Firmy jsou povinny na výrobcích uvádět přesné informace o kosmetickém výrobku právě podle názvosloví INCI v sekci Ingredients.

POZOR tedy: Mnoho zákazníků věří tomu, co výrobci či prodejci uvádějí na české etiketě. Je to pouze popisek, na který si výrobce či distributor může napsat CO CHCE.