ČERVENÝ KAŇON

Červený kaňon (Red canyon) se nachází asi 25km autem od izraelského letoviska Ejlat. Cesta tam zabere jen půl hodinky a vy si uděláte hezký výlet :). Dostat se sem můžete i shuttle busem z Ejlatu.

Zde je video z kaňonu :)


Červený kaňon je ve výšce 700 metrů nad mořem a patří mezi nejhezčí místa v Izraeli, které jsou turistům velice snadno přístupné. Kaňon má délku okolo 200 metrů a šířku 2 až 3metry. Kaňonem vedou dvě stezky: zelená - pohodovější, dobře značená, relativně krátká černá - je mnohem náročnější, dostanete se na skálu, ze které je nádherný výhled, stezka trvá asi hodinu a půl.

Red Canyon, Israel - Wonder of the Desert

Tato atrakce určitě není vhodná pro malé děti. Leze se tam po žebřících, nacházíte se na skalách vysoko nad kaňonem. Když sluneční světlo dopadá na načervenalou skálu, která kaňon lemuje, dodá tak červené barvě na intenzitě. Hornina je pestře zbarvená, na některých místech uvidíte také odstíny bílé a žluté.

stažený soubor


Zajímá Vás Izrael a chcete ji více poznat? Přečtěte si náš článek o Masadě.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.