Zázračný rakytník, keř ze Sibiře

Abychom si mohli v kosmetice vybrat toho svého nepostradatelného pomocníka, začneme hned na začátek tím, že dáme laťku hodně vysoko. A proto nemůžeme sérii o zázračných pomocnících Kosmetiky z Mrtvého moře Health & Beauty začít jinak, než zázračným rakytníkem.

Původ rakytníku řešetlákového hledejme daleko na Sibiři. Ovšem jeho význam znali už i staří Řekové (proto jeho původní název Hippophaë fructus). Ti vypozorovali, že rakytník má příznivé účinky pro vlasy a proto jej neváhali používat už tehdy jako kondicionér. Rakytník si nakonec získal své místo v Asii a po celé Evropě. Všude jej doceňovali jako účinný lék na rozličné neduhy.

Kosmetika z Mrtvého moře HB pěstování rakytníku

Jak rakytník vypadá? V přírodě bychom hledali keř o velikosti 1,5 až 2 metrů. Mezi jeho listy najdeme trny, které neochvějně brání svůj poklad v podobě oranžových bobulí s dužinou, která je doslova přesycena mnoha vitamíny a dalšími látkami. Ne nadarmo mají plody rakytníku oranžovou barvu, vždyť právě oranžová barva je barva radosti, chuti do života. Je to barva teplá, a proto působí proti depresím a nespokojenosti. Jeto barva mládí a zdraví. Takto bychom mohli v podstatě charakterizovat účinky rakytníku. My ale půjdeme ještě dál. Mimo to, že je rakytník obrovským zdrojem vitamínu C, a co se týče vitamínu E nemá v přírodě konkurenci, v obsahu karotenu se může rovnat mrkvi (která je držitelkou prvenství co se obsahu karotenu týče), pomáhá také při žaludečních obtížích a problémech se slezinou a dvanáctníkem, také podporuje tvorbu krve a je antimikrobiálně aktivní. Olej z rakytníku má velké regenerační vlastnosti, podporuje sekreci trávicích šťáv a je nepostradatelným pomocníkem pro náš imunitní systém. Dokonce pomáhá bojovat s tak vážnými nemocemi jako je například rakovina.

Kosmetika HB z Mrtvého moře rakytník

Pro nás je nyní podstatné využití rakytníku v kosmetice, tedy konkrétně tam, kde jde o naši pokožku a pleť.

- obsahuje velké množství různých vitamínů, kromě zmíněného vitamínu C a E jsou to také vitamíny B, A, D, F, K, minerální látky,organické kyseliny, rutin, třísloviny a pektin
- má prokázané hojivé účinky popálenin, omrzlin a proleženin
- pomáhá při kožních obtížích jako jsou ekzémy, akné a opruzeniny
- reguluje krevní oběh, což je podstatné pro naši pleť
- urychluje růst vlasů, posiluje jejich pevnost a dodává jim lesk a zdraví

 Toto je výčet jen těch nejpodstatnějších a nejzajímavějších účinků rakytníku. Je jich samozřejmě mnohem více, ale pro jeho představení to stačí.Jak vidíme, tyto malé plody poskytují opravdu pokladnici potřebných látek nejen pro naši pleť, ale pro celý náš organismus.

Kosmetika z Mrtvého moře Health & Beauty využila těchto „zázračných“ vlastností rakytníku a vyvinula celou řadu přípravků obsahující rakytníkové složky, které mají blahodárný vliv v péči o naši pokožku a pleť.

Kosmetika z Mrtvého moře HB rakytník pleŤ

Hned jako první se na řadu dostává Rakytníkový protistárnoucí pleťový krém SPF-20. Tady je zužitkována schopnost rakytníkového oleje, který zpomaluje proces stárnutí pleti. Jelikož má rakytník regenerační schopnosti, není se čemu divit. Krém navíc obsahuje vitamíny C a E, již je rakytník plný a také beta karoten. Krém je účinný při ošetření vrásek, pigmentových skvrn a jeho užívání je doporučeno také po kosmetických operacích. Stará se o to, aby byla pleť opět vláčná a pružná.

219 copy

Se stejnými účinky působí na naši kůži po celém těle i Protistárnoucí rakytníkový tělový krém Health & Beauty. V kombinaci s levandulí a aloe vera příjemně voní a regeneruje tak nejen buňky po celém těle, ale také naše smysly. Oba krémy jak pleťový tak tělový krém Health & Beauty jsou obohaceny o aktivní minerály z Mrtvého moře.

 

228_shadow copy

 Dalším produktem, který obsahuje rakytník je Rakytníkové mýdlo Health & Beauty. Olej z rakytníku dodává mýdlu schopnosti hloubkově čistit nejen tělo, ale i pleť a pomáhá tak předcházet různým kožním problémům. Mýdlo je obohaceno o aloe vera a minerální látky, které vyživují a hydratují naše tělo. Je vynikajícím pomocníkem pro všechny ty, které trápí suchá pokožka a vrásky. Blahodárně působí na hojení kůže způsobené popálením sluníčkem. Mýdlo pomáhá při prevenci kožních problémů jako jsou ekzémy, akné, alergie, lupénka, opary, hemoroidy, kožní trhliny, kožní astma, kožní plísně, bradavice, svrab a seborea (chronická lupivost a svědění pokožky). Rakytníkové mýdlo je také vynikající na ošetření výtoků, plísní, podráždění pokožky, vaginální mykózy a infekcí pohlavních orgánů.

Kosmetika z Mrtvého moře HB rakytník sprchový krém

Další možností je Hydratační sprchový krém s rakytníkovým olejem Health & Beauty, který hydratuje pokožku, zanechává ji čistou a zdravou a navíc neutralizuje účinky tvrdé vody. Rakytník s bambuckým máslem zde obsaženým zlepšuje pružnost pokožky a její strukturu. Tento sprchový krém můžeme také použít jako pěnu do koupele, jelikož je k naší pokožce citlivý a nevysušuje ji.

Kosmetika z Mrtvého moře HB vlasový šampon rakytník

Jak jsme zjistili na začátku, rakytník blahodárně působí i na vlasy. Posiluje je a zabraňuje jejich vypadávání. Rakytníkový šampon pro poškozené a barvené vlasy Health & Beauty je ideální pro suché, poškozené, roztřepené a barvené vlasy. Proteiny, které rakytník obsahuje, dodávají vlasům lesk a zdravý vzhled tím, že vlas vyživují. Mimo samotný rakytník obsahuje šampon ještě jojobový, arganový, mrkvový, hroznový, mandlový, olivový, palmový olej a med. Co víc by naším vlasům mohlo prospět, než takovéto složení.

 Ať už rakytník sám nebo v kombinaci s jinými jedinečnými složkami je skvělým elixírem mládí a zdraví. V tom je jeho kouzlo, že díky svým mnoha látkám, které jsou prospěšné pro náš organismus, regeneruje, podporuje růst a stabilitu našeho organismu. Není to „pohádka o elixíru mládí.“ Je to o zeleném keři s oranžovými plody, který v sobě skrývá mnoho z toho, co naší pleti a tělu prospívá. A že je toho spoustu… Určitě stojí za to „vyzkoušet si ho na vlastní kůži“.


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)