Skutečný všelék aloe vera

Koupel z této rostliny si dopřávala většina královen všech tehdejších starověkých království. Důvod byl prostý. Po takovéto koupeli zůstávala kůže po dlouhou dobu hedvábně hladká a jemná. V zemích, kde slunce neúprosně pálí na vyprahlou zem, si dodnes ženy dopřávají pravidelné koupele z aloe vera. Aloe vera jim totiž rozumí. Sama pochází z těchto nehostinných krajin Afriky a Indie. Aby si dokázala udržet vodu po dlouhou dobu sucha, naučila se perfektně vstřebávat a uchovávat jak přijatou vodu, tak i vlhkost ze svého okolí. Tato její vlastnost se dodnes využívá v kosmetickém průmyslu. Allantoin, který Aloe vera obsahuje, je látka, která má velmi důležitou vlastnost - schopnost hydratovat pokožku. Hluboko proniká do pokožky a tak do ní dostává potřebné látky. Má silné regenerační účinky – napomáhá tvorbě nových buněk.

Ten, kdo má problémy s akné nebo suchou kůži, si jistě aloe vera velmi oblíbí. I výzkumy prokázaly, že jedním z nejlepších prostředků v boji s problémy kůže, pleti i vlasů je právě aloe. Mimo jiné lze aloe použít i na léčbu popálenin a různých infekcí.

 Alleskönner Aloe Vera_ So nutzt du sie richtig _ Wunderweib (1)

Pět účinků na kůži při používání aloe vera:

1. Nádherně pokožku hydratuje, zklidňuje a hojí drobné ranky na kůži po holení. Pro muže vytvořila kosmetika Health & Beauty Balzám po holení. Stojí za to, jej vyzkoušet, protože po holení ihned zklidňuje zarudnutí. Rychle se vstřebává a zanechává pleť vláčnou, pružnou a svěží s krásnou vůní. Tělový krém s aloe vera dodává pokožce pružnost a hydrataci a navíc ji zjemňuje a zklidňuje. Doporučujeme ho používat po holení, po depilaci voskem, po laserovém odstranění vlasů a chloupků a po opalování. Pro zklidnění a hydrataci je ideální Aloe vera gel

 2. Aloe vera působí proti vzniku akné. Díky svým antibakteriálním a protizánětlivým účinkům má rychlé a velmi dobré hojivé schopnosti. Rakytníkové mýdlo a Bahenní mýdlo obsahují výtažky z aloe vera a proto jsou velmi vhodné v boji proti akné. Každodenní používání těchto mýdel pomáhá předejít jeho výskytu. Při problémech s akné je potřeba věnovat dostatečnou péči čištění pleti. Pozor! – Velmi důležité je pleť zbytečně nevysušovat používáním výrobků, které obsahují alkohol. Naše Odličovací pleťové mléko obsahuje aloe vera, minerály z Mrtvého moře a další složky, které působí blahodárně na pokožku. Jeho složení bez alkoholu pleť krásně čistí a zachovává její přirozenou rovnováhu pH. Pleťové tonikum s aloe vera a heřmánkem odstraňuje odumřelé kožní buňky, zúžuje póry, udržuje rovnováhu pH a chrání pleť před vznikem zánětlivých míst. Aloe vera také obsahuje Čistící bahenní maska pro citlivou a problematickou pleť, která má hluboké čistící účinky, pleť nevysušuje, stahuje póry, odstraňuje přebytečnou mastnotu, zklidňuje zarudnutí a zlepšuje odstín a strukturu pleti.

3. Aloe vera oddaluje stárnutí pleti a bojuje proti jeho prvním příznakům. Budeme-li k sobě upřímné, snad každá se bojíme toho, že naše pleť přestane být hladká a začnou se na ní objevovat vrásky. Vitamín C a E jsou přesně těmi vitamíny, které pomáhají pleť udržovat mladou a krásnou, aloe vera tyto vitamíny obsahuje v dostatečném množství. Se kterými výrobky Health & Beauty, které obsahují aloe vera se dá předejít stárnutí pleti? Pro čištění pleti je velmi vhodné Mýdlo s výtažky z granátového jablka, které obsahuje aloe vera a pomáhá oddálit stárnutí pokožky, posiluje imunitní systém, zabraňuje tvorbě vrásek a je velmi účinné na pigmentové skvrny. Poté na pleť naneste Zpevňující pleťovou masku s kolagenem s obsahem aloe vera a která pleť rozjasní a poskytne jí okamžité zlepšení povadlého vzhledu. Pro hydrataci pleti použijte Pleťový krém s avokádem a aloe vera, který pokožce poskytuje dlouhodobý pocit uvolnění a dodá jí intenzivní hydrataci, která zpomaluje stárnutí pleti.

4. Látky obsažené v aloe vera zabraňují vzniku strií. Na tento problém použijte naše Aromatické tělové máslo, které poskytuje kompletní výživu pro pokožku, zlepšuje a zpevňuje její strukturu a je také účinný při ošetření suché kůže. Díky tomu, že obsahuje aloe vera, pomáhá v prevenci strií, je vhodný mimo jiné při dietě a v průběhu těhotenství.

5. Aloe hojí popáleniny a podráždění kůže sluníčkem. Má jednu zvláštní schopnost. Dokáže kůži nejen rychle zklidnit, ale taky ji zchladit, což je při popálení velmi důležité. V tomto případě doporučujeme použít Tělový krém s aloe vera, který pleť zklidňuje a hojí. A také naše unikátní Rakytníkové mýdlo, které obsahuje vysokou koncentraci minerálů z Mrtvého moře, rakytníkového oleje v kombinaci s aloe vera a díky tomu poskytuje úlevu po spálení sluncem.

Aloe vera se jeví jako skutečný všelék v podobě obyčejné rostlinky. Pokud se necítíme dobře, je tady aloe vera, která je připravena nám pomoci jak navenek tak i vnitřně. Jakmile se na naší kůži objeví byť malá ranka, použijme na ni aloe. Dokáže aktivovat hojivé účinky a o poškození kůže se účinně postará.

Výstřižek3

Kosmetika Health & Beauty téměř ve všech svých produktech výtažky z aloe používá. Snaží se maximálně využít těchto hojivých a příznivých účinků na kůži a pleť. Aloe je ideální pro ošetření našich rukou, které jsou neustále podrobovány nepříznivým vlivům jako sucho, běžné úklidové či mycí přípravky a drobná poranění či škrábnutí. Není nic lepšího, než kůži a nehty chránit například Multivitamínovým krémem na ruce a nehty, který aloe obsahuje. Perfektně je hydratuje a hojí. Abychom pro naši pleť udělali maximum, je dobré používat kvalitní vyživující krém, obzvláště pak v době, kdy na naši pleť dopadají sluneční paprsky stále častěji. Téměř všechny pleťové krémy Health & Beauty obsahují výtažky z aloe vera. Mezi nejvýznamnější ovšem patří Pleťový krém s avokádem a aloe vera, který udržuje pleť pevnou a tím, že ji dostatečně hydratuje, zpomaluje stárnutí. Se stárnutím pleti neodmyslitelně souvisejí vrásky. Jejich tvorbě zabraňuje Oční krém proti vráskám a Pleťový krém proti vráskám. Tyto krémy díky aloe a minerálním látkám z Mrtvého moře působí proti tvorbě vrásek. Krémy se dobře vstřebávají a jsou výborným podkladem pro make-up.

Schopnost aloe vera nahrazovat lékárničku je nedoceněná. Ne nadarmo ji znali naši předkové a používali ji téměř na všechna poranění. My z jejich znalosti těžíme a snažíme se, aby aloe zůstala účinnou kosmetickou rostlinou, která bude přírodním lékem pro naše malé i větší nedostatky. Určitě stojí za to vyzkoušet si, s jakým problémem může aloe pomoci nám. Využijme její zkušenosti z rozžhavené pouště, protože ona ví, jak si uchovat vše, co je pro krásu a zdraví potřebné.


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)