Starodávné granátové jablko

Velké přístavy, spousty prodavačů a lidí překřikujících se při vyjednáváních cen za vzácné látky, omamně vonící koření a aromatické čaje… Kdysi dávno se přes oceán na palubách lodí starých mořeplavců převáželo právě toto orientální zboží přes Persii až do Středomoří. Lodě vezly ještě jeden náklad. Vzácná jablka, která byla opravdovým pokladem.

plod_228369412-jpg_irecept-full

Zdroj: Pinterest

Marhaník, jak se granátovníku také říká, znali staří Peršané jako velký šestimetrový strom, který se roste až 200 let. Jeho kožovité červené sladkokyselé plody v sobě skrývaly drahocennou dužinu se spoustou semen, které příznačně připomínaly granáty. Ve starodávných dobách si získalo granátové jablko pověst pro své léčivé účinky a bylo symbolem plodnosti, úrodnosti a blahobytu. Oblibu si získalo všude, nejvíce pak ve starém Egyptě a Řecku. Řekové ho zasvětili Afroditě a na východě používali jeho kúru jako barvivo pro nádherné koberce. Pro Habsburky bylo granátové jablko znakem jejich bohatství a například Azerbajdžán si ho vybral jako svůj národní symbol.

Existuje mnoho důvodů, proč je pro nás granátové jablko důležité: obsahuje vitamin A, B, C, P – flavonoidy, železo, fosfor, chlor, mangan, křemík, zinek, vápník, hořčík, draslík, měď, napomáhá tělu v detoxikaci tím, že podporuje činnost jater a ledvin, podporuje funkci žaludku, zlepšuje krevní oběh, chrání naše klouby, zabraňuje usazování škodlivin v cévách, působí protizánětlivě a šťáva z granátového jablka se doporučuje pít v těhotenství. V neposlední řadě je velkým pomocníkem v boji s degenerativními nemocemi.

My z této rubínové pokladnice vytáhneme tři vzácnosti, které mimo jiné granátové jablko přináší:

1. Je elixírem věčného mládí – granátové jablko je velkým zdrojem flavonoidů, které mají protizánětlivý a antioxidační účinek, chrání naši pleť před působením škodlivých vnějších i vnitřních vlivů. Granátové jablko pomáhá čistit organismus a zbavovat ho škodlivin, které se na naší pleti často projevují. Mýdlo s výtažky z granátového jablka Health & Beauty zajišťuje hloubkové čištění pleti, zbavuje všech škodlivin, které pleť zanášejí. Díky obsahu antioxidantů a vitamínů oddaluje stárnutí pleti a posiluje imunitní systém.

2. Díky velkému obsahu vitamínů příznivě působí na vlasy a pleť, brání tvorbě vrásek a stará se o správnou pigmentaci pleti. Po použití Pleťového krému s výtažky z granátového jablka Health & Beauty se pleť bude cítit jako by odpočívala v těch nejjemnějších orientálních látkách, jako jsou samet, satén, brokát či hedvábí. Díky hydratační a zpevňují emulzi, je pleť dokonale hladká. Celá řada vitamínů obsažených v oleji z granátového jablka jí zajišťuje stoprocentní výživu, díky níž se oddaluje stárnutí pleti a tvorba vrásek. Pro vlasy bude ideální Šampon s granátovým jablkem a Maska na vlasy s granátovým jablkem, díky nim budou krásně voňavé, lesklé a vyživené a barva vydrží déle

3. Olej z granátového jablka dokonale hydratuje pokožku a pleť. Mimo to jim dodává elasticitu a vitalitu. Proto společnost Health & Beauty vyvinula Hydratační sprchový krém s granátovým jablkem, který díky velkému obsahu granátového oleje pokožku hýčká a čistí. Díky obsahu dalších olejů dodává kůži stoprocentní výživu, nádherně ji provoní a neutralizuje účinky tvrdé vody. Náš hydratační sprchový gel neobsahuje mýdlo, protože jeho roli zcela nahradilo granátové jablko.

52369178_2138829956177391_5880084736763756544_n (1) (1)

Zdroj: Vlastní

 Co říci závěrem? Granátové jablko si zachovalo své postavení mezi „královskými poklady“ právem. Po staletí je součástí všech elixírů věčného mládí. I v naší kosmetice si našlo své místo, jako pomocník v boji za krásu a zdraví naší pokožky.

Máme dvě možnosti, jak si vychutnat tuto starobylou orientální příchuť. Buď můžeme potěšit naše chuťové pohárky čerstvým granátovým jablkem, nebo můžeme potěšit naši pokožku, v podobě některého z našich přípravků z Mrtvého moře Health & Beauty, který obsahuje vzácný granátový olej, díky němuž se bude naše pokožka cítit jako v péči dálného orientu.


Chcete se podívat k Mrtvému moři? Víte, na co si dát pozor? Přečtěte si náš článek :)