DEHYDRATOVANÁ PLEŤ

V dnešním článku si řekneme něco o tom, jak zabránit dehydrataci pleti. Nejdříve si musíme ovšem vysvětlit rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pletí, jelikož vypadají na první pohled stejně. Dehydratace pleti je dočasný stav, který lze odstranit správnou péčí. Naopak suchá pleť je zapříčiněna nedostatečným vytvářením kožního mazu a lidé se s ní potýkají většinou celý život.


DEHYDRATOVANÁ vs. SUCHÁ PLEŤ

To, že máme dehydratovanou pleť poznáme velmi lehce. Pleť je zašedlá, napnutá, není rozzářená a při vyšší míře dehydratace se objevují až šupinky. Dehydratovaná pleť, je také velmi citlivá a i z tohoto důvodu by o ní mělo být správně pečováno.

Hydratovat pleť nestačí pouze správnými kosmetickými přípravky, ale je zde několik podstatných prvků. Největší  roli zde hraje samozřejmě pitný režim, jelikož je naše lidské tělo tvořeno z 60 % vodou. Nejlepší je dodržovat pitný režim neperlivou vodou, ochucenou například citrónem. Další příčinou dehydratované pokožky může být také sprchování v příliš horké vodě nebo dlouhá přítomnost v klimatizovaných prostorách. Kromě nedostatečného pitného režimu je častým důvodem dehydratované pleti špatný výběr kosmetických produktů na odličování.

Produkty pro dehydratovanou pleť

Na odlíčení doporučujeme Čistící pleťový gel, který pleť nejen šetrně vyčistí, ale zbaví ji také lehkého make upu. Pleť po jeho použití není vysušená, ale krásně jemná a šťavnatá.

95678_1000


Jednou až dvakrát týdně dopřejte Vaší pleti pořádnou dávku hydratace a péče naší Hydratační a relaxační maskou. Maska obsahuje kyselinu hyaluronovou, která dodává pleti hydrataci a vyplňuje vrásky. Pleť bude zářivější, hladká a hlavně hydratovaná!

Kosmetika z Mrtvého moře HB maska s kyselinou hyaluronovou


Jako denní péči pro dehydratovanou pleť doporučujeme Multiaktivní denní krém s kyselinou hyaluronovou a extraktem z kaviáru. Kyselina Vaší pleti opět zajistí hydrataci po celý den. Krém je také obohacen o vitamín E a C, které jsou známé pro své antioxidační účinky. Navíc obsahuje UV filtr, takže Vaše pleť bude přes den plně chráněna.

Kosmetika z Mrtvého moře HB denní kyselina


Pokud Vás trápí naopak mastná pleť, navštivte náš článek, který je věnován právě tomuto typu pleti zde