Atopická dermatitida

Atopická dermatitida je chronické, zánětlivé onemocnění kůže alergické podstaty. Projevuje se silným svěděním. Předpoklady k tomuto onemocnění hledejme především v genetice. Ve většině případů propuká do dvanácti let věku, v dospělosti jde spíše o výjimku. Průběh nemoci je dlouhý s určitými periodami intenzity.

Příčina vzniku dermatitidy je spojena s hyperaktivní reakcí organismu na alergeny. Těmi mohou být: prach, roztoči, květiny, různé kosmetické či hygienické přípravky, srst zvířat nebo jídlo. Záleží také na intenzitě setkávání se s těmito alergeny, popřípadě na počasí. Kritickým obdobím bývá obvykle podzim – zima. Spouštěčem ovšem může být i stres či přetížení organismu.

Mezi nejčastější projevy onemocnění patří suchá, podrážděná kůže, která s různou intenzitou svědí. Kůže bývá také nateklá s červenými ložisky nebo skvrnami. Silným projevem je již popraskaná kůže s rankami, které mokvají. Pokud se již do ranky dostala infekce, přidává se také hnisání. Mezi místa, na kterých se atopický ekzém často objevuje, patří záhyby po celém těle, vrchní část zad, čelo, ruce, zápěstí, vnitřní strana stehen a kolena.

Co můžeme dělat sami

Ten, kdo trpí atopickým ekzémem, musí počítat s tím, že reakce jeho kůže na setkání s alergenem bude vždy velmi rychlá. Měl by se proto snažit vyvarovat se setkání s nimi. Právě z tohoto důvodu je u atopiků tak důležité dbát na čistotu v domácnosti a vhodnou volbu potravin. Pokud se ani přesto nepovede vyhnout se reakci na alergen, je velmi důležité snažit se co nejméně „škrábat“. V opačném případě dochází k ještě většímu podráždění kůže a hrozí zanesení infekce.

 b5e18af460162b0cac412e663671f97f

Zdroj: Pinterest

Jaká je tedy možná prevence?

Základní pravidlo zní: mazat, mazat a mazat. Kromě pečlivě vybraného materiálu oblečení hraje totiž zásadní roli pravidelné promašťování kůže, které pomáhá posilovat její sílu. K tomuto účelu doporučujeme přírodní tělové máslo Aromatické tělové máslo mošus. Toto aromatické máslo poskytuje kompletní výživu pro kůži, zlepšuje a zpevňuje její strukturu a je také účinné při ošetření suché pokožky. Je vhodné i pro tu nejcitlivější pokožku.

Na vysušenou ekzematickou pokožku vyzkoušejte také Bahno z Mrtvého moře. Toto na minerály bohaté bahno má velmi účinné čistící vlastnosti a absorbuje mastnotu i nečistoty z pokožky. Bahno z Mrtvého moře uklidňuje a zároveň také povzbuzuje a osvěžuje pokožku. Jeho používání je doporučeno pro všechny typy pokožky, obzvláště pak při lupence či jakémkoli ekzému.

Hloubkovou výživu kůže obstará Aromatický tělový peeling levandule s obsahem olejů a soli z mrtvého moře. Jedná se o směs aromatických olejů v kombinaci s mikroskopickými granulemi soli z Mrtvého moře. Tento přírodní produkt odstraňuje odumřelé buňky, vyživuje pokožku a zpomaluje stárnutí kůže. Zanechává ji vláčnou, svěží, nádherně voňavou a jemnou na dotek. Mimo to povzbuzuje a také zlepšuje krevní oběh. Je ideální pro intenzivní obnovu a revitalizaci pokožky.

H&B kosmetika mimo jiné nabízí přípravky určené pro léčbu atopického ekzému. Jsou to nejrůznější léčivá mýdla, mimo jiné Mýdlo s 26 minerály z Mrtvého moře. Toto aromatické léčebné mýdlo hloubkově čistí obličej a pokožku těla. Jeho léčebné účinky jsou založeny na vysoké koncentraci vitamínů a minerálů z Mrtvého moře v kombinaci s glycerinem, olivovým olejem, aloe verou a heřmánkem. Doporučuje se pro ošetření lupénky, kožních ekzémů a velmi citlivé pleti. Je určeno hlavně pacientům trpícím mokvajícím akutním ekzémem.

Dalším mýdlem z této řady je Rakytníkové mýdlo. Proniká hluboko do kožních pórů a důkladně pokožku očišťuje. Pomáhá při prevenci kožních problémů, jakými jsou ekzémy, akné, alergie, lupénka, opary, hemoroidy, kožní trhliny, kožní astma, kožní plísně, bradavice, svrab a seborea. Má vynikající výsledky při ošetření výtoků, plísní, podrážděné pokožky a infekcí pohlavních orgánů.

Posledním z této řady je Léčivé bylinkové mýdlo. Ručně vyrobené přírodní mýdlo čistí, hydratuje a chrání pokožku. Obsahuje bylinky, které jsou známé pro své protizánětlivé a dezinfekční účinky, regeneraci poškozené kožní tkáně a první pomoc při hojení ran a jizev. Tyto bylinky se používají také při léčbě křečových žil, ekzémů, hemoroidů a análních trhlin, proleženin, štípanců, popálenin a běžné či seboroické dermatitidy.

Výstřižek (2)

Zdroj: vlastní

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.